26.10.2017

I Targi Elektromobilności już za nami

Wydarzenie, które odbyło się 25 października, miało na celu integrację środowiska związanego z elektromobilnością, w szczególności producentów pojazdów, podzespołów, instytutów badawczych, biur projektowych oraz profesjonalnych podmiotów działających w branży motoryzacyjnej. 

Podczas Targów można było zobaczyć pojazdy elektryczne, takie jak Melex, Triggo, e-Buggy czy skonstruowaną przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji Syrenkę Elektryczną.

Targi Elektromobilności są ważnym elementem przygotowań do uruchomienia przez ElectroMobility Poland konkursu na budowę prototypów samochodów elektrycznych. W ich trakcie przedstawiony został harmonogram dalszych prac nad polskim samochodem elektrycznym. Konkurs EMP skierowany jest do profesjonalistów, którzy posiadają doświadczenie przy konstruowaniu, prototypowaniu lub produkcji pojazdów i komponentów, a także we wdrażaniu tych produktów na rynek.

Partnerem I Targów Elektromobilności był Przemysłowy Insytyt Motoryzacji, a patronat nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Energii, Polska Grupa Motoryzacyjna oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.